Правила внутрішнього розпорядку для учнів школи

Дата: 11.02.2021 20:22

І. Учні школи зобов’язані:

1.1.  Приходити в школу за 15-10 хвилин до початку занять за розкладом.

1.2.  Вітатися з персоналом, вчителями та іншими дорослими.

1.3. Приходити до школи в чистому, випрасуваному одязі  та чистому взутті, з охайною зачіскою.

1.4. Черговий вчитель, класний керівник  у разі порушення вимог пропонують учню привести себе в належний вигляд. Класний керівник  фіксує зауваження в щоденник  учня та інформує його батьків.

1.5. Берегти шкільне майно, зелені насадження на території школи, бережливо поводитися зі своїми речами та речами товаришів.

1.6. Дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу школи, підтримувати чистоту й порядок у класних кімнатах, коридорах, дотримуватися санітарно-гігієнічних правил.

1.7. У разі навмисного пошкодження шкільного майна батьки учня зобов'язані відшкодувати матеріальні збитки.

1.8.   Дотримуватися правил санітарної гігієни під час відвідування туалетних кімнат.

1.9.  Строго дотримуватися правил охорони праці та безпеки  життєдіяльності.

1.10. Дотримуватися мовного  етикету, не допускати нецензурних висловлювань.

2. Учням школи забороняється:

2.1.  Відвідувати навчальні заняття, бібліотеку, їдальню школи у верхньому одязі.

2.2.  Приносити до школи непотрібні для занять речі.

2.3. Користування мобільними телефонами під час проведення уроку. Телефон повинен бути вимкнений або переведений у беззвучний режим. При неодноразовому порушенні цієї вимоги телефон забирається і передається батькам учня .

2.4. Пропуски учнем навчальних занять з поважної причини підтверджуються необхідними документами.

2.5.  Суворо забороняється тютюнопаління в школі та на її території.

ІІІ. Поведінка учнів на уроках

3.1. Після дзвінка учень школи займає своє робоче місце в класі, готує необхідні для уроку речі. Не дозволяється очікування вчителя біля дверей, у коридорі.

3.2. Запізнення учнів на заняття фіксуються учителем у журналі  щоденного контролю та в щоденнику учня.

3.3. За кожним учнем класу на заняттях закріплюється постійне робоче місце. Учень має право пересідати тільки з дозволу вчителя.

3.4. Під час уроку учневі необхідно дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на столах, підлозі.

3.5. Підручники школяра мають бути  обгорнуті. У них не можна загинати та виривати  сторінки, робити підкреслення та інші позначки. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з діючим законодавством.

3.6. Зошити учні ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами єдиного орфографічного  режиму, підписи  мають відповідати встановленим зразкам.

3.7. Кожен учень 2-11-го класів повинен  мати щоденник, в якому охайно синьою пастою або чорнилом вести відповідні записи.

3.8. У разі порушення дисципліни учнем школи класний керівник інформує його батьків. За неодноразове грубе порушення учнем дисципліни до школи запрошуються батьки та вживаються відповідні заходи, передбачені чинним законодавством.

3.9. Учням школи не дозволяється самовільно залишати  школу до закінчення навчальних занять, це розглядається як порушення дисципліни.

3.10. У разі захворювання учень відвідує медпункт, за показниками  отримує звільнення від занять, інформує про це класного керівника і тільки потім залишає школу.

3.11. Спілкування зі старшими, однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Учень не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику та ін.

3.12. Зі школи учні виходять спокійно, дотримуючись порядку.

ІV. Поведінка учнів під час перерв

4.1. Під час перерви учні 5-11-х класів переходять з одного навчального кабінету в інший спокійно, без метушні й галасу.

4.2. Особливо уважними потрібно бути учням під час руху по сходах. При пересуванні слід триматися правого боку.

4.3. Учням забороняється бігати по сходах, штовхати один одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази й жести.

4.4. Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати.

V. Поведінка учнів поза школою

Учні зобовязані:

5.1. Бути ввічливими, коректними і доброзичливими, проявляти витримку й розуміння у стосунках.

5.2. Бути уважними до дорослих, маленьких дітей і літніх людей.

5.3. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в міському транспорті, громадських місцях.

5.4. Дбайливо ставитися до природи, тварин.

5.5. Перебувати без дорослих у місцях відпочинку, прогулянки містом тощо для учнів 9-11-х класів дозволяються до 22 години.

VІ. Вимоги до зовнішнього вигляду школярів

Демократичний підхід до зовнішнього вигляду школяра передбачає відсутність форми єдиного зразка, що дозволяє учневі реалізувати свою індивідуальність і неповторність. При цьому учень школи повинен мати охайний зовнішній вигляд.

6.1. Кожен учень зобов’язаний з’явитися до школи чистим і охайно одягненим.

6.2. Ученицям слід мати охайну зачіску-стрижку, або підібране в зачіску довге волосся.

6.3. Нігті відповідно до санітарно-гігієнічних норм повинні бути коротко обрізані, чисті.  Старшокласниці можуть мати доглянуті нігті,  покриті лаком неяскравого кольору.

6.4. Учні не повинні носити прикраси, які заважають їм, відволікають увагу на уроці та можуть призвести до травмування.

6.5. Під час перебування в школі забороняється користуватися косметикою. Ученицям 9-11 класу дозволяється наносити макіяж природного стилю.

6.6. На уроки фізкультури й заняття спортивних секцій учні приходять у спортивній       формі та в змінному взутті  відповідно до сезону.

6.7. На уроках трудового навчання учні повинні бути у спецодязі (халат – хлопці, косинка, фартух – дівчата).

Ці правила внутрішнього розпорядку є обов'язковими для виконання всіма учнями школи.

Схвалено педрадою (протокол № 6 від 31.08.2021)